Головна » Виконавча служба » Захист прав дітей – спільними зусиллями

Захист прав дітей – спільними зусиллями

П’ятниця, 10 Сер 2018, 13:27

DSC_0994  DSC_1003 DSC_1007 DSC_0998

Питання налагодження взаємодії в напрямі виконання рішень про стягнення аліментів обговорили сьогодні в Головному територіальному управління юстиції у Херсонській області під час міжвідомчої наради з органами державної виконавчої служби, соціальної політики, фіскальної служби, національної поліції, прикордонної служби, органів прокуратури, судом і органами місцевого самоврядування.

Присутні проаналізували проблемні питання, з якими стикаються фахівці на місцях, зокрема у напрямі реалізації обмежень права боржника на керування транспортними засобами та користування зброєю. А також визначили шляхи покращення ефективності спільної роботи відомств.

Також говорили про впровадження другого пакету Закону #ЧужихДітейНеБуває, що вступає в силу з 29 серпня 2018 року. Зміни передбачені зазначеним законом ще більше посилять відповідальність осіб, які ухиляються від сплати аліментів. На боржників очікує збільшення розміру виплат у разі тривалої несплати заборгованості, нове покарання у вигляді недопущення до керівних посад на державній службі і до участі у виборах і, навіть, кримінальна відповідальність із позбавленням волі до 2-х років, якщо боржник з аліментів ухиляється від суспільно корисних робіт.

У Херсоні досі не визначений перелік підприємств, на яких неплатники аліментів зможуть виконувати суспільно корисні роботи. Загалом, по області, вже винесено 111 подібних постанов. До робіт приступило лише 42 людини.