Головна » Виконавча служба » За рішенням суду 22 херсонці мають сплачувати аліменти власним батькам

За рішенням суду 22 херсонці мають сплачувати аліменти власним батькам

Середа, 04 Кві 2018, 15:20

Стаття 51 Конституції України встановлює, що повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Непрацездатними визнаються особи, що досягли пенсійного віку (чоловіки – 60 років, жінки – 55 років) та інваліди I, II та III груп.

Необхідність матеріальної допомоги визначається в кожному конкретному випадку в залежності від матеріального становища батьків. До уваги приймається отримання батьками пенсії, державних пільг, субсидій, наявність в батьків майна, що може приносити дохід тощо.

Розмір аліментів визначається в судовому порядку в залежності від матеріального та сімейного становища батьків та дітей. Аліменти підлягають сплаті щомісяця в твердій грошовій сумі.

– Очевидно, що неможливо змусити дорослих повнолітніх дітей любити і поважати своїх батьків. Любов, доброта, порядність, чесність є етичними поняттями, а не юридичними. У Сімейному кодексі України є стаття 202. У ній визначено, що повнолітні донька або син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. Таким чином, батькам надається право звернутися до суду за примусовим стягненням аліментів зі своїх синів і доньок. Проте стягувати кошти можна лише з повнолітніх дітей. Якщо ухиляються від сплати аліментів, то на них чекає: заборона виїзду за кордон, права керування автотранспортом, забороняється зберігання зброї та полювання, також може бути описано майно- зазначає керівник Херсонської юстиції Костянтин Хутковський.

На Херсонщині в органах державної виконавчої служби на сьогоднішній день на виконанні перебуває 22 виконавчих документа про стягнення аліментів на користь батьків:

       Білозерський РВ ДВС – 1.

       Великолепетиський РВ ДВС – 1.

       Генічеський РВ ДВС – 1.

       Горностаїський РВ ДВС – 1.

       Іванівський РВ ДВС – 2.

       Каланчацький РВ ДВС – 1.

       Нижньосірогозький РВ ДВС – 1.

       Скадовський РВ ДВС – 1.

       Новокаховський МВ ДВС – 2.

       Дніпровський РВ ДВС м. Херсон – 1.

       Корабельний РВ ДВС м. Херсон – 4.

       Суворовський РВ ДВС м. Херсон – 6.

 У Сімейному кодексі України прописаний єдиний випадок, коли діти можуть не утримувати власних батьків. Це може статись якщо мати або батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені.