Головна » Виконавча служба » Юстиція на захисті прав дитини

Юстиція на захисті прав дитини

Середа, 13 Вер 2017, 11:01

                      

Закон та державний виконавець стоять на захисті прав неповнолітніх дітей, батьки яких за рішенням суду визнаються боржниками та зобов’язуються до сплати аліментів. Інколи, щоб забезпечити належне виконання рішення суду про стягнення аліментів, державному виконавцю на жаль, доводиться роз’яснювати  деяким батькам про їхній обов’язок утримувати дитину до повноліття, наголошуючи на простих істинах щодо необхідності щоденного харчування дитини, потреби у одязі та інше.  У разі неотримання позитивного результату щодо виконання боржником своїх безпосередніх обов’язків як сторони виконавчого провадження стосовно  сплати аліментів ( у разі, якщо боржник не працевлаштований офіційно та має майно або невизначений дохід), державним виконавцем застосовуються до нього заходи примусового впливу, які спонукають погасити борг або погашення боргу відбувається за рахунок майнових прав.          

Так, Державним виконавцем одного з районних відділів державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області проведено виконавчі дії щодо розшуку транспортного засобу боржника, який мав значну заборгованість зі сплати аліментів та чомусь не погашав її. Транспортний засіб знайдено, арештовано та описано. Вказані дії стали стимулом для сплати коштів на користь дитини. І такий приклад не один.

Статею 71  Закон України «Про виконавче провадження» визначено порядок стягнення аліментів та обов’язки державного виконавця щодо проведення виконавчих дій з метою виконання документів даної категорії. Це звернення стягнення на доходи боржника, його майно, обчислення розміру заборгованості з виплати аліментів, роз’яснення стягувачу права на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

До речі, якщо обставини у сторін виконавчого провадження змінилися, сімейне законодавство передбачає можливість зміни (зменшення та збільшення) розміру аліментів. Відповідно   до ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений  за  рішенням  суду  або  домовленістю  між  батьками, може   бути   згодом    зменшено  або  збільшено за  рішенням суду за позовом   платника    або    одержувача   аліментів  у  разі зміни матеріального або сімейного  стану,  погіршення або поліпшення  здоров’я  когось  із  них  та  в інших випадках, передбачених цим Кодексом.