Головна » Інформація про проведену роботу » Відбулось засідання регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини

Відбулось засідання регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини

Вівторок, 07 Сер 2018, 08:57

07.08.2017 у приміщенні Головного територіального управління юстиції у Херсонській області під головуванням Предместнікова О.Г. –  першого заступника – представника Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Херсонській області відбулось засідання регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.

У ст.1 Конституції України проголошено, що Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

Обов’язковою ознакою будь-якої правової держави є панування принципу верховенства права, який вимагає, щоб як мета діяльності держави, так і сама ця діяльність визначалися правовими рішеннями законодавців.

Важливу роль у забезпеченні верховенства права відіграє існування та функціонування розгалуженої системи органів юстиції, діяльність яких спрямована на формування та забезпечення реалізації державної правової політики.

Сьогодні на Урядового уповноваженого покладається виконання чималої кількості обов’язків, самостійно втілити в життя які не видається можливим.

Урядовий уповноважений здійснює широке коло обов’язків, належна реалізація яких сприяє забезпеченню гідного рівня представництва України в Європейському Суді з прав людини.

Діяльність Урядового уповноваженого вимагає помітних зусиль та значних витрат часу. Саме тому на допомогу Урядовому уповноваженому на обласному рівні при Головних територіальних управліннях юстиції системи Мін’юсту створені регіональні відділення Секретаріату Урядового уповноваженого, які очолюються представниками Урядового уповноваженого. Херсонська область не є виключенням. В загальному плані вони відповідальні за забезпечення максимально корисної взаємодії з населенням у питаннях роз’яснення основних положень Конвенції та порядку звернення до Європейського суду з прав людини за своєчасний і оперативний збір, вивчення усіх фактів і доказів у конкретних справах, що стосуються заявлених порушень Україною положень Конвенції.

Безумовно, представник Урядового уповноваженого та Регіональне відділення належним чином виконуватимуть покладені на них обов’язки лише за умови наявності широкого спектру прав, які передбачені у Положенні.

Саме для цього, законодавець і передбачив такий широкий перелік установ та організацій, які входять до складу Регіонального відділення: спеціалісти відповідних управлінь юстиції, представники державних органів, зокрема, обласних державних адміністрацій, органів прокуратури, судових органів.

В засідання взяли участь начальники відділів та управлінь ГУ НП у Херсонській області, судді, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації, представники МОН України, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області та інші представники органів державної влади.

На засіданні Секретаріату розглянуті наступні питання:

  • Основні завдання регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини. Оптимізація роботи, перспективи співпраці.
  • Щодо опрацювання доручень представника Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Херсонській області стосовно вивчення фактів, збирання доказів та надсилання копій матеріалів у справах, що перебувають у провадженні Європейського суду з прав людини, а також іншу інформацію, необхідну для забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини за літній період 2017 року.
  • Обговорення звернення гр-н Шевчука Л.М. та Шевчука С.Л. щодо можливості звернення до Європейського суду з прав людини у зв’язку з порушенням ст. 6 Конвенції « Про захист прав людини і основоположних свобод» , а також шляхи притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб.
  • Кооперація зусиль органів державної влади та залучення до співробітництва інститутів громадянського суспільства

По всіх питаннях, що розглянуті Секретаріатом прийняті відповідні рішення.

Головуючим засідання Предместніковим О.Г. прийнято рішення залучити до складу регіонального Секретаріату громадські організації, внесено зміни щодо концепції та проведення засідання Секретаріату для покращення ефективної діяльності та продуктивності співробітництва.