Щодо подання переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Середа, 16 Тра 2018, 09:43

 

Звертаємо увагу осіб, які претендують на зайняття вакантної посади державної служби, що абзацом другим частини п’ятої статті 25 Закону України «Про державну службу» та статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено обов’язок переможця конкурсу перед призначенням на посаду державної служби подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік!

Відповідно до Роз’яснень Національного агентства України з питань державної служби від 26 січня 2018 року № 47-р/з переможець конкурсу подає таку декларацію шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції на основі декларації кандидата на посаду із зазначенням конкретної назви посади (переможець конкурсу на посаду ……). Декларація має бути подана не пізніше заяви про призначення на посаду.

Саме декларація, яка була подана переможцем конкурсу, підлягає перевірці під час здійснення спеціальної перевірки відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно із частиною четвертою статті 31 Закону рішення про призначення або про відмову у призначенні на посаду державної служби переможця конкурсу приймається за результатами спеціальної перевірки відповідно до Закону України   "Про запобігання корупції" та за результатами перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади".

З урахуванням положень частини першої статті 56 Закону України   "Про запобігання корупції" стосовно осіб, які претендують на зайняття посад державної служби категорії «А» та «Б», а також посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджено НАЗК, проводиться спеціальна перевірка відповідно до зазначеного Закону, яка, зокрема, передбачає перевірку достовірності відомостей, зазначених у декларації.

Пунктом 6 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №171, визначено, що спеціальна перевірка проводиться за письмовою згодою претендента на посаду на її проведення,яка подається разом із заявою про призначення.

З урахуванням викладеного, саме декларація, яка була подана переможцем конкурсу, підлягає перевірці під час здійснення спеціальної перевірки відповідно до Закону України « Про запобігання корупції».

     

 

Про управління

Структура управління

Напрями діяльності

Громадянам

Доступ до публічної інформації