Головна » Виконавча служба » Розшук боржника, його майна, розшук дитини за виконавчим документом про відібрання дитини врегульовано положеннями статті 36 Закону України «Про виконавче провадження».

Розшук боржника, його майна, розшук дитини за виконавчим документом про відібрання дитини врегульовано положеннями статті 36 Закону України «Про виконавче провадження».

П’ятниця, 12 Жов 2018, 09:33

 

  У разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування боржника – фізичної особи, а також дитини за виконавчими документами про відібрання дитини виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника або дитини.          

Перед зверненням до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника — фізичної особи або дитини державний виконавець вживає заходів, спрямованих на встановлення фактичного місцезнаходження боржника — фізичної особи або дитини щодо:

  • отримання відповіді на запит від відповідних територіальних органів МВС України щодо місця реєстрації особи;
  • отримання інформації від учасників виконавчого провадження та інших осіб, у тому числі усно (в такому випадку отримана інформація відображається в акті державного виконавця), про можливі місця перебування боржника;
  • перевірки наявності боржника за можливими місцями його перебування, встановленими під час проведення виконавчих дій;
  • отримання інформації щодо місця роботи боржника;
  • отримання інформації про боржника з інших джерел.

Згідно статті 438 ЦПК України розшук боржника або дитини оголошується за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувача.  

       У разі необхідності розшуку транспортного засобу боржника виконавець виносить постанову про такий розшук, яка є обов’язковою для виконання поліцією.

        Тимчасове затримання та зберігання поліцією на спеціальних майданчиках чи стоянці виявленого за результатами розшуку транспортного засобу боржника здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства юстиції України № 64/261/5 від 30.01.2018 затверджено Порядок взаємодії Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції та органів і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів.

Розшук транспортного засобу боржника припиняється в разі його виявлення, про що виконавцем не пізніше наступного робочого дня виноситься постанова про зняття майна з розшуку.

        Витрати, пов’язані з розшуком боржника, майна боржника та його зберіганням, дитини за виконавчими документами про відібрання дитини, стягуються з боржника у порядку, встановленому цим Законом.