Реєстрація місця проживання новонародженої дитини «ПРОПИСКА ДИТИНИ»

середа, 20 Вер 2017, 11:12

 

Багато хто з громадян пам'ятає радянський термін “прописка”. Однак, у 2001 році Конституційний Суд України виніс рішення про те, що інститут прописки суперечить основоположним конституційним правам громадян, що гарантує свободу пересування і вибору місця проживання. Тому з формальної точки зору слово "прописка" пішло в історію, давши початок нової юридичної конструкції "реєстрація за місцем проживання".

З передачею повноважень (відповідно до Закону України від 10.12.15 р. № 888-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг») у сфері надання міграційних послуг від Державної міграційної служби України органам місцевого самоврядування, зазнала спрощення і процедура реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

22 грудня 2016 року вступили в силу нові Правила реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, якими передбачено, що батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини.

Реєстрація місця проживання новонародженої дитини може здійснюватися також через органи соціального захисту населення на підставі даних, що зазначив законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.

На території Херсонської області 24 відділи державної реєстрації актів цивільного стану з грудня 2016 року приймають документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

З часу запровадження відповідної послуги, батьки 1669 немовлят Херсонщини, скористалися відповідною послугою, зареєструвавши місце проживання новонароджених дітей за посередництвом органів держаної реєстрації актів цивільного стану.

Щоб скористатися вищезазначеною послугою, батькам новонародженої дитини, необхідно під час державної реєстрації народження подати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану такі документи:

  1. Заяву про реєстрацію місця проживання, встановленої форми (зразок надається відділом державної реєстрації актів цивільного стану);
  2. Заяву-згоду від батьків про обране місце реєстрації дитини (у разі прописки батьків за різними адресами);
  3. Копії паспортів батьків;
  4. Витяг про державну реєстрацію народження відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України ( у разі державної реєстрації народження дитини матір’ю одиначкою);
  5. Копію свідоцтва про народження;
  6. Квитанцію про сплату адміністративного збору у сумі 14, 31 грн.

Зібрані документи, працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану подаються до відділів реєстрації місця проживання відповідних місцевих рад. Які в свою чергу, опрацьовують подані документи та видають довідку про реєстрацію місця проживання новонародженого. Зазначена довідка, знову ж таки передається до органів державної реєстрації актів цивільного стану для вручення заявникам.

Започаткований сервіс значно спрощує батькам новонароджених здійснити реєстрацію місця проживання немовляти, оскільки, вже не потрібно стояти у чергах щоб прописати новонароджену дитину, варто лише подати необхідні документи під час держаної реєстрації народження.

 

 

Про управління

Структура управління

Напрями діяльності

Громадянам

Доступ до публічної інформації

Відео