Проведено засідання антирейдерського штабу

Четвер, 21 Вер 2017, 16:54

 

21 вересня 2017 року відбулось чергове засідання оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя у Херсонській області, створеного за ініціативи Міністра юстиції України Павла Петренка.

На початку заходу начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтин Хутковський,який є заступником голови штабу, ознайомив присутніх з  результатами проведення  5 вересня 2017 року засідання Комітету Верховної ради України з питань аграрної політики та земельних відносин на тему: «Рейдерство в аграрному секторі» та проведення 7 вересня 2017 року наради під головуванням Першого віце-прем’єр-Міністра економічного розвитку та торгівлі України С.І. Кубіва щодо обговорення проблемних питань, які виникають під час захисту майнових прав власників та орендарів земельних ділянок.

Після чого присутні заслухали  про результати проведеної роботи по питанням, напрямок руху яких був визначений на минулому засіданні штабу 22 серпня. Так, заступник директору департаменту агропромилового розвитку Андрій Неділько  доповів, що на ім’я Міністра юстиції України направлено звернення щодо внесення змін до законодавчих актів України з отримання права власності на об’єкти інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських зрошувальних систем.

Далі, Ігор Шапран, начальник Головного управління Держгеокадастру розповів про результати по питанню ТОВ «Украгросолід Інтернешнл»: «Управлінням Держгеокадастру здійснено державний контроль за дотриманням вимог земельного законодавства та встановлено, що  ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» використовує земельні ділянки в межах Преображенської сільради Чаплинського району згідно договорів оренди земельних ділянок зареєстрованих у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. При фактичному обстеженні  земельних ділянок встановлено, що земельна ділянка, яка перебуває у користуванні ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» самовільно та з порушенням вимог ст 125,126 Земельного кодексу України зайнята ПАТ ім.Кірова. За результатами складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об’єктом – земельної ділянки та направлено повідомлення про виклик для надання пояснень Директору ПАТ ім.Кірова. Адвокат ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» подякувала членам штабу за дійсно оперативне реагування на її звернення та своєчасне надання правової допомоги.

Також керівником Держгеокадастру було повідомлено, що звернення громадянки Яркової стосовно відведення земельної ділянки площею 5 га задоволено. Вдячна жителька Олешківського району в свою чергу надіслала листа зі словами щирої подяки.

На засідання штабу стосовно порушення їх майнових прав звернулась мешканка м.Херсон, представники «Зоря Каховщини», фермерських господарств «Валентина» та «Рисовод», ТОВ «Глобал-Инвест», члени релігійної громади.

Членами штабу заслухано усі звернення, визначено напрямок їх вирішення та надано відповідні доручення. Результати проведеної роботи будуть заслухані на наступному засіданні штабу.

Якщо Ви вважаєте, що відносно вашого майна були спроби рейдерського захоплення або інші незаконні дії у напрямку заволодіння землею чи збіжжям, звертайтеся за телефонами гарячої лінії: 0668775389 та 0989816512.

 

Про управління

Структура управління

Напрями діяльності

Громадянам

Доступ до публічної інформації