Головна » Банкрутство » Проведено нараду з арбітражними керуючими

Проведено нараду з арбітражними керуючими

Середа, 10 Січ 2018, 16:03

10 січня 2018 року під головуванням першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонської області Олега Предместнікова проведено оперативну нараду з арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами). Під час наради  обговорено питання погашення заборгованості  заробітної плати, яка існує на 17 підприємствах Херсонської області у сумі 32 997,5 тис. грн., з яких левова частка заборгованості, а саме 17 802,4 тис. грн. складає по ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат».

Присутні арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори) надали пояснення щодо стану заборгованості на  підприємствах та шляхи вирішення вказаної проблеми, а саме:

ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр», ДП ДАК «Хліб України» «Партизанський елеватор», ДП ДАК «Хліб України» «Хлібна база 75», ДП «Генічеський винзавод» – це підприємства, які мають державну форму власності та включені до переліку підприємств, які  не підлягають приватизації відповідно до Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» та продовжують знаходитися в стані розпорядження майном. Зміни відбудуться лише за умови виведення вказаних підприємств з переліку підприємств, які не підлягають приватизації. Загальна сума боргу по заробітній платі  складає  1 108 563,65грн.

 ЗАТ «Науково – виробниче об’єднання “Синта”» знаходиться у стадії  процедури ліквідації з 17.02.2017 року. На підприємстві існує  заборгованість  по  заробітній платі  у сумі 244 600грн. Станом на сьогодні у судових засіданнях неодноразово розглядалося питання щодо затвердження реєстру вимог кредиторів, але реєстр не затверджено, оскільки триває судова експертиза і справа у суді не розглядається. Після затвердження реєстру вимог кредиторів підприємство має можливість погасити заборгованість за рахунок наявного майна.

Підприємство ВАТ «Херсонські комбайни» має приватну форму власності та  140 000грн заборгованості по заробітній платі, підприємство знаходиться в процедурі ліквідації. На даному підприємстві відсутні будь-які активи, за рахунок продажу яких можливо було б погасити боргові зобов’язання.

 ПАТ «Таврійська будівельна компанія» знаходиться в процедурі розпорядження майном, заборгованість із заробітної плати, яка виникла до порушення провадження справи про банкрутство погашена у повному обсязі, але існує поточна, яка на сьогодні складає 2 757 484,79 грн. Разом з тим, слід відмітити, що у грудні погашено 922 154,01грн.

ВАТ «Трест Генічеськагробуд» має заборгованість у сумі 144 313 грн. Підприємство знаходиться в стадії ліквідації, в ході якої було виявлено майно, але у зв’язку з відсутністю правових документів воно не підлягало реалізації. Наразі документи належним чином оформлено, майно зареєстровано в Державному реєстрі прав власності,  очікується  оцінка майна та у подальшому  планується через біржу реалізувати його та отримані кошти направити на погашення боргових зобов’язань, у тому числі по заробітній платі.

ТОВ «Вішва Ананда» також знаходиться в стадії ліквідації, має форму приватну власності. Існуючу заборгованість по заробітній платі у сумі 154 600грн неможливо погасити у зв’язку з відсутністю будь-якого майна, вказана заборгованість має бути списана на підставі ст.45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», тобто вимоги не задоволені за недостатністю коштів, будуть вважатися погашеними.

Форма власності КП «Дніпровський ХБК» Виконавчого комітету Херсонської міської ради – комунальна, підприємство  знаходиться в процедурі ліквідації, має заборгованість із заробітної плати у сумі 153 300грн., яка не погашена і станом на сьогодні здійснюються заходи щодо уточнення суми заборгованості.

ПрАТ «ТММ – Енергобуд» знаходиться в процедурі розпорядження майном. Станом на 01.01.2018 року заборгованість із виплати заробітної плати на  становить 3 531 072,96 грн., а загальна кількість працівників станом на 31.12.2017 року – 8.Наявність значної суми заборгованості по заробітній платі перед працівниками Боржника стала підставою для звернення до правоохоронних органів із повідомленням про кримінальне правопорушення з метою проведення повного та ґрунтовного розслідування з підстав вчинення правопорушення, що має ознаки злочину, передбаченого ст. 175 Кримінального кодексу України. Листом від 27.11.2017 № 10226/8/03-2017 Слідче управління Головного управління Національної поліції України повідомило, що за результатами проведення перевірки встановлено відсутність даних про вчинення кримінального правопорушення.

ТОВ «Компанія «Югтранс» перебуває в процедурі санації. Підприємство мало заборгованість із заробітної плати на загальну суму 275 380,92 грн.,з яких погашено 124 690,04грн. та залишок боргу складає 150 690,88грн.

ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» та ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» знаходяться в процедурі ліквідації, мають відповідно 442,2 та 4 665,5 тис. грн. Форма власності підприємств – приватна.

ПАТ «Херсонський завод карданих валів» знаходиться  в процедурі санації, заборгованість із заробітної плати складає 1 633,2 грн.

Обласне комунальне медико – фармацевтичне підприємство «Херсонсоблфармація «Херсонської обласної ради» має комунальну  форму власності, заборгованість складає 12 600грн.

У ході заходу прийнято рішення про проведення постійного контролю щодо погашення заборгованості із виплат заробітної плати.

DSC_0002