Податкова знижка на навчання.

Середа, 07 Лис 2018, 09:33

28.07.2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України» від 3 липня 2018 року № 2477-VIII, яким розширено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Відповідні зміни внесено до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України з 1 січня 2019 року платник податку на доходи фізичних осіб матиме право на включення до податкової знижки суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Для реалізації цього права платник податку заповнює річну податкову декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України.

Для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про отримані доходи з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Якщо у цей період декларація не була подана, то знижка за цей період втрачається відповідно до пп.166.4.3 ПКУ.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

До декларації подаються копії документів, оригінали повинні зберігатися у платника податків протягом трьох років (пп. 166.2.2 ПКУ).

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (пп. 14.1.263 ПКУ).

Державна фіскальна служба України роз’яснює, що з метою використання права на податкову знижку за витратами, понесеними у звітному році на користь закладу освіти, платник податку може включити до податкової знижки за навчання члена його сім’ї першого ступеня споріднення з урахуванням п. 166.4 ст. 166 ПКУ лише суми коштів, сплата яких здійснена безпосередньо платником податку, який звертається за податковою знижкою та фактично підтверджена відповідними розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо).

При цьому, за результатами звітного року будуть враховуватися фактично понесені витрати протягом звітного (податкового) року платника податку незалежно від того отримував, чи ні такий член сім’ї доходи у вигляді заробітної плати.

Податкова знижка нараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.

Про управління

Структура управління

Напрями діяльності

Громадянам

Доступ до публічної інформації