Олена Сукманова: Мін’юст виступає за прозору й зрозумілу систему моніторингу й контролю дій державних реєстраторів і нотаріусів

Середа, 30 Сер 2017, 16:15

Сьогодні 30 серпня в рамках робочого візиту до Херсонської області Олени Сукманової, заступника Міністра юстиції України з питань державної реєстрації, було проведено робочу зустріч з державними та приватними нотаріусами Херсонської області та державними реєстраторами, а також, з головами сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад Херсонської області щодо створення та розвитку «сільського нотаріату».

У ході зустрічі було обговорено запровадження антирейдерського закону, який запрацював з листопада 2016 року. Однією з його новел став механізм контролю за діяльністю реєстраторів і нотаріусів.

Так, Олена Сукманова зазначила, що відтепер Міністерство юстиції контролює діяльність суб'єктів державної реєстрації та державних реєстраторів не тільки при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність у сфері державної реєстрації, а й шляхом постійного моніторингу реєстраційних дій у реєстрах та камеральних перевірок.

Олена Сукманова наголосила, що такий тип перевірок не заважатиме нормальному функціонуванню суб'єктів державної реєстрації та системі в цілому. Мова йде тільки про камеральні перевірки, які відбуваються безпосередньо в реєстрі.

У своїй промові заступник Міністра юстиції України запевнила, що  проведення камеральної перевірки - це не покарання, а звичайна процедура, що апріорі не означає вчинення правопорушення. Значна частина перевірок не виявляє жодних порушень - і нотаріуси та реєстратори із чистою совістю працюють далі. Для вироблення чітких, зрозумілих правил гри у відносинах Мін'юсту з нотаріусами - Міністерство разом з Нотаріальною палатою вже створило спільну робочу групу.

В обговорені данного питання прийняли участь очільник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Хутковський Костянтин та заступник начальника відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Євшина Тетяна.

Окрім цього, Олена Сукманова закликала сільських голів активніше проводити роботу зі своїми місцевими реєстраторами, бо голова сільради не може не знати, чим займається його реєстратор і чи вчиняє незаконні дії. Також порадила селищним головам доносити людям інформацію про те, що відповідальність реєстратора застрахованою страховою компанією.

 

Про управління

Структура управління

Напрями діяльності

Громадянам

Доступ до публічної інформації