Головна » Банкрутство » Нарада з арбітражними керуючими щодо погашення боргів по зарплаті на підприємствах-банкрутах

Нарада з арбітражними керуючими щодо погашення боргів по зарплаті на підприємствах-банкрутах

Понеділок, 16 Кві 2018, 13:37

13 квітня 2018 року під головуванням начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонської області Костянтина Хутковського на виконання доручення заступника Міністра Світлани Глущенко № 211/1.9/4818 від 10.04.2018 року щодо підприємств – банкрутів, які мають заборгованість із виплати заробітної плати, перспективи її погашення за рахунок майна, яке знаходиться на підприємствах, проведено нараду з арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами).

Під час наради обговорено питання погашення заборгованості  заробітної плати, яке існує на 3 підприємствах Херсонської області, а саме: ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр», ДП «Новотроїцький елеватор», ПрАТ «Херсонський завод карданних валів». Шлях погашення – за рахунок майна, яке знаходиться на підприємствах, що в подальшому може бути реалізоване.

Ухвалою господарського суду Херсонської області по справі №12/74-Б-09  від 30.07.2009 року ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр» визнано банкрутом. Ухвалою від 16.01.2014 року арбітражного керуючого Сергія Косенка призначено розпорядником майна банкрута. Загальна сума боргу по заробітній платі  складає 611 тис. грн. Арбітражний керуючий доповів, що на балансі у підприємства є майно, нерухоме майно та дві автомашини. Проте, за словами арбітражного керуючого, реалізувати вищезазначене майно неможливо з декількох причин. По-перше, майно є державною власністю, по-друге – як пояснив арбітражний керуючий до господарського суду Херсонської області зверталось Дніпровське УДВС Головного територіального управління юстиції у Херсонської області з проханням надати дозвіл на зняття дії мораторію на ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр». Але господарським судом Херсонської області було відмовлено. Також, Сергій Косенко доповів, що станом на 13.04.2018 року на підприємстві заборгованість по заробітній платі зросла від 414 тис.грн до 611 тис. грн. Зі слів арбітражного керуючого, ця сума і значилась раніше, але попередній в.о. директора боржника приховував ці дані. Також, зазначалось, що на підприємстві є майно, яке надається в оренду, але коштів недостатньо для погашення боргу. У ході бесіди арбітражний керуючий зазначив, що теперішній керівник підприємства скоротив усіх працівників, яких оформив попередній в.о. директора, і залишив лише арбітражного керуючого та бухгалтера. Сергій Косенко повідомив, що звертався з запитом до Міністерства агрополітики щодо пошуку джерел  погашення заробітної плати, але йому було відмовлено.

Ухвалою господарського суду Херсонської області від 12 травня 2016 року № 923/331/16 порушено провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Новотроїцький елеватор». Цією ж ухвалою введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядника майна Юрія Новікова. Арбітражний керуючий зазначив, що введення мораторію це засіб, задача якого полягає в тому, щоб зберегти майнові активи боржника для задоволення в подальшому (процедурі санації або ліквідації) вимог кредиторів. Приписами ст. 22 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено  один  із найважливіших обов’язків розпорядника майна – вживання заходів щодо захисту майна боржника. За приписами статті 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», мораторій на задоволення вимог кредиторів – зупинення виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження. Чинним законодавством України, встановлені випадки, на які не поширюється дія мораторію на задоволення вимог кредиторів, виконавче провадження за наявності цих випадків – зупиненню не підлягає.

Однак, абзацом 1 частини 3 цієї статті встановлено,  протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах. Відповідно до положень ст. 19 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.

06 квітня 2017 року суд розглядав подання державного виконавця відділу примусового виконання рішень ГТУ юстиції у Херсонській області про надання дозволу на звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію. За результатами розгляду ухвалою господарського суду Херсонської області у задоволенні клопотання було відмовлено.

Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 05.05.2014 року у справі №923/398/14 порушено справу про банкрутство ПрАТ «Херсонський завод карданних валів» введено процедуру розпорядження майном та призначено розпорядником майна, арбітражного керуючого Артура. Мегерю. Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 01.03.2017 року відкрито процедуру санації боржника, керуючим санацією призначено генерального директора ПрАТ «Херсонський завод карданних валів» Юрія Смолієнка. Він зобов’язаний в тримісячний термін розробити та подати комітету кредиторів план санації боржника, а також забезпечити виконання повноважень, передбачених ст. 17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». На даний час, керуючим санації боржника Юрієм Смолієнком розроблено та надано на погодження комітету кредиторів та до Господарського суду Херсонської області план санації в якому розроблено графік погашення вимог кредиторів. Згідно графіку погашення заборгованість по заробітній платі включена до першої черги. Також Артур Мегеря повідомив присутнім, що все нерухоме майно, власником якого є ПрАТ «Херсонський завод карданних валів», перебуває в заставі у ПАТ «Банк «Фінанси та кредит».

У ході заходу прийнято рішення про проведення постійного контролю щодо погашення заборгованості із виплат заробітної плати на підприємствах-банкрутах за рахунок майна, яке знаходиться на підприємствах.

DSC_0488

DSC_0487 DSC_0489