Головна » Банкрутство » Нарада з арбітражними керуючими щодо підприємств – банкрутів, які мають заборгованість із виплати заробітної плати, перспективи її погашення

Нарада з арбітражними керуючими щодо підприємств – банкрутів, які мають заборгованість із виплати заробітної плати, перспективи її погашення

Вівторок, 18 Гру 2018, 12:20

14 грудня 2018 року під головуванням першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонської області          Олега Предместнікова проведено нараду з арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами) щодо підприємств – банкрутів, які мають заборгованість із виплати заробітної плати, перспективи її погашення.

Під час наради обговорено питання погашення заборгованості  заробітної плати, за рахунок майна яке знаходиться на підприємствах яке в подальшому може бути реалізоване, а саме:

Глуховського О.Ю. Підприємство ВАТ «Херсонські комбайни» знаходиться в стані ліквідації. На теперішній час заборгованість складає 140 000,00грн. Ліквідаційна маса відсутня, погашення боргу можливо здійснити лише шляхом списання у разі ліквідації підприємства.

Ухвалою господарського суду Херсонської області від 09.03.2017 по справі №923/1151/15 підприємство Товариство з обмеженою відповідальністю «Новокаховський електромашинобудівний завод» визнано банкрутом. Згідно реєстру вимог кредиторів заборгованість по заробітній платі становить 442 158,21грн.Погашення заборгованості буде здійснено відповідно до черговості,встановленої Законом України «Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом» після реалізації ліквідаційної маси банкрута. Арбітражний керуючий Глуховський О.Ю. зазначив, що стан на підприємстві зміниться в січні 2019 році.

ВАТ «Трест Генічеськагробуд» знаходиться в процедурі ліквідації, має заборгованість по заробітній платі  144 314,33 грн. В ході процедури ліквідації виявлено майно, але оскільки воно належним чином не оформлено наразі існують проблеми  у оформленні права власності державному реєстрі права власності на нерухоме майно у зв’язку з відсутністю правових документів. Після поновлення документів буде реалізовано майно, а у  подальшому  погашена заборгованість.

Косенка С.Г. – ДП ДАК «Хліб України «Партизанський елеватор» – це підприємство, яке включено в перелік підприємств, які не підлягають приватизації. Підприємство знаходиться в процедурі розпорядження майном. Вказана  заборгованість по заробітній платі  у сумі 185 000,00грн. існує і такий стан буде  продовжуватися доти, доки не відбудуться зміни у законодавстві та зазначене підприємство  не  буде виведено  з переліку підприємств, які не підлягають приватизації. Наразі ситуація  на підприємстві залишається без змін.

ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр» – заборгованість  із заробітної плати – 611,0 тис. грн, знаходиться в процедурі розпорядження майном та у переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Ухвалою суду від 10.08.2018 року продовжено процедуру розпорядження майном та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Косенка С.Г. Наразі за рахунок орендної плати частково погашається заборгованість по заробітній платі. На підприємстві проведена перевірка  управління південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, виявляються недоліки попереднього керівника. Також, на початок грудня місяця боржнику була повернута дебіторська заборгованість у сумі 15 000 грн.

Тетерич Н.В. – заборгованість по заробітній платі ЗАТ «НВО «Синта» становить 244,6 тис. грн. Ліквідаційну процедуру щодо боржника введено постановою господарського суду Херсонської області   17.02.2017 року. Заробітну плату планується погашати за рахунок реалізації майна банкрута. В той же час приступити до продажу майна банкрута на даний час не було можливим, оскільки у відповідності до приписів ч. 1 ст. 43 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» початковою вартістю цілісного майнового комплексу є сукупність визнаних у встановленому Законом порядку вимог кредиторів. Повідомляю, що   господарським судом Херсонської області затверджено реєстр вимог кредиторів ухвалою від 12 вересня 2018 року по справі № 5024/1837/2012, повний текст ухвали ліквідатор отримала 18 вересня 2018 року, у найближчий час ліквідатор планує приступити до реалізації майна у прядку визначеному Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з метою задоволення вимог кредиторів та погашення заборгованості по заробітній платі. Ліквідатором визначено, що сукупність визнаних вимог кредиторів ухвалою господарського суду Херсонської області від 12.09.2018 року складає 78 274 028,25 грн. Значна кількість майна банкрута забезпечує вимоги кредитора – Руленко Н.В., яка є правонаступником ПАТ «Дельта Банк». Оскільки від ПАТ «Дельта Банк» не надійшла згода або відповідь на лист ліквідатора  від 07.04.2017 року про надання згоди на реалізацію майна, що є предметом забезпечення вимог заставного кредитора, ліквідатор звернулась 15.11.2018 року до Руленко Н.В. (правонаступника ПАТ «Дельта Банк») з листом про надання згоди на реалізацію майна, що є предметом забезпечення вимог Руленко Н.В. Станом на 14.12.2018 року відповідь від Руленко Н.В. не надходила.

Ляшко О.В – КП «Таврійський» знаходиться в процедурі ліквідації, станом на 14.12.2018 за підприємством рахується заборгованість по заробітній платі  119,4 тис. грн. За попередній місяць боржником було погашено заборгованість у сумі 30 тис. грн., за рахунок повернення дебіторської заборгованості. Зазначені кошти були направленні тільки на погашення заборгованості з заробітної плати.

У ході заходу прийнято рішення про проведення постійного контролю щодо погашення заборгованості із виплат заробітної плати, та подальші дієві методи щодо підприємств – банкрутів, які мають заборгованість із виплати заробітної плати, перспективи її погашення за рахунок майна яке знаходиться на підприємствах.