Головна » Систематизація законодавства » Новини законодавства » Набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади»

Набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади»

Середа, 14 Сер 2019, 11:51

16 липня 2019 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади» від 26.06.2019р. №576. Цей Порядок визначає механізм надання соціальних послуг, у тому числі з догляду, особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади (далі – особи з інвалідністю, особи похилого віку).

Порядком передбачено, що соціальні послуги надаються підприємствами, установами, організаціями та закладами незалежно від форми власності та господарювання, фізичними особами – підприємцями, які відповідають критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2012 р. № 1039 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 87, ст. 3537) (далі – надавачі соціальних послуг), з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених наказами Мінсоцполітики (далі – державні стандарти), етичних, правових норм і принципів надання соціальних послуг.

Особи з інвалідністю, особи похилого віку відповідно до індивідуальних потреб можуть отримувати соціальні послуги, перелік яких затверджується Мінсоцполітики, у тому числі догляд вдома, догляд стаціонарний, денний догляд, паліативний/хоспісний догляд, підтримане проживання.

Соціальні послуги особам з інвалідністю, особам похилого віку можуть надаватися як за плату, так і безоплатно. Соціальні послуги в обсягах, визначених державними стандартами, надаються безоплатно особам                   з інвалідністю, особам похилого віку, які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні                є громадянами похилого віку чи визнані особами з інвалідністю в порядку, визначеному законодавством.

Соціальні послуги за плату надаються особам з інвалідністю, особам похилого віку, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.